Pražský hrad

Kód: 2110
Neohodnoceno
999 Kč
Skladem

Mezi papírové modely jsme zařadili i tento model největšího hradního komplexu na světě. Model je určen pro velmi zkušené modeláře. Jeho velikost po sestaveni je 180 cm x 70 cm x 25 cm. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z výsledků archeologických výzkumů a ze studia nejstarších písemných pramenů vyplývá, že Pražský hrad byl založen někdy kolem poloviny 9.století. Zvolené místo bylo vybráno velmi dobře a odpovídalo požadavkům na polohu hradiště: bylo přirozeně chráněné, ale přitom dostupné, bylo možno odtud kontrolovat důležitý úsek řeky Vltavy, oba břehy a brod přes řeku. Na jižní a východní straně se úzký a dlouhý skalnatý hřbet příkře svažoval k řece Vltavě, na severu pak do rokle potoka Brusnice. Na západě jej od zbytku ostrohu oddělovala další přirozená rokle, tzv. Hradčanská brázda. Ve své nejstarší fázi byl obvod Hradu pouze vymezen příkopem.

Pražský hrad dnešních dnů je cílem tisíců domácích i zahraničních turistů, místem, kde se konají velké výstavy, koncerty a další kulturní akce. Má neopakovatelnou atmosféru a doslova na každém kroku připomíná historické události, jichž byl svědkem.

Model ocení obzvlášť zkušený modelář. Začátečníkům doporučujeme vyzkoušet stavbu papírového modelu na některém menším hradě: například Hrad Kost nebo Hrad Karlštejn.

Návod na sestavení je u vystřihovánky v češtině.

Doplňkové parametry

Kategorie: Papírové modely
Hmotnost: 1.5 kg
měřítko: 1:450
obtížnost: 5
počet stran vystřihovacími díly: 62