KukiKuk - Véééliké pexeso Doprava

Kód: 80001
2 hodnocení
Značka: BETEXA
289 Kč
Skladem

Otevřete dětem dveře do světa dopravních prostředků s naší zábavnou vzdělávací hrou pro malé dobrodruhy!

Sada 24 kusů 11x11 cm velkých karet z 2 mm silného kartonu.

Obsahuje tipy pro rodiče na další využití obrázků karet a další herní varianty. Vyrobeno v ČR.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

A/ První hledání dvojic

Vyberte si 6 různých kartiček ze sady a položte je lícem nahoru. Druhé kartičky z páru dejte dítěti. Požádejte jej, aby kartičky správně přiřadilo. Postupně rozšiřujte počet na 9 kartiček a pak na všech 12 kartiček. Při přiřazování kartiček do dvojic můžete postupně přidávat další úkoly. Jaké jsou druhy dopravy? Jak se nazývají dopravní prostředky? Jak se nazývá řidič? K jaké práci slouží? Atp.

Bavte se napodobováním zvuků jednotlivých dopravních prostředků. Můžete popsat, kde vozidla jezdí: traktor po poli, lokomotiva po kolejích, autobus po silnici. Názvy dopravních prostředků vytleskávejte: loď, vlak – jedno tlesknutí, ba-gr, au-to – dvě tlesknutí. Le-ta-dlo, au-to-bus – tři tlesknutí, lo-ko-mo-ti-va – pět tlesknutí.

B/ První malovánky

Vyberte si jeden obrázek. Kartičku si položte na stůl, dejte dítěti papír a pastelky. Požádejte dítě, ať zkusí namalovat tento stroj podle obrázku na kartičce.

C/ Příběhy

Rozložte obrázky (jeden z dvojice) na stůl. Vyprávějte krátký příběh o obrázku, které si vaše dítě vybere. Vymýšlejte stále obtížnější hádanky, mluvte o tom, jak dopravní prostředky vypadají, k čemu se používají, kde se pohybují. Jestli jezdí, plavou nebo létají?

D/ Hledání dvojic – cvičení postřehu

Pro nejmenší hráče je možné začít s kartami vyloženými obrázky lícem nahoru, různě zamíchané. Učte děti postupně sdružovat kartičky a přiřazovat správně jednotlivé dvojice.

E/ Hledání dvojic – hrajeme klasické pexeso

Pro menší děti přichystejte menší počet kartiček: nejdříve 3 dvojice, později 6 dvojic atd. Vysvětlete svému dítěti, že je zábavné najít dva stejné obrázky. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce párů.

Doplňkové hry
Využijte pevnost a sílu kartonu kartiček ke stavbě různých domečků a věží. Můžete použít při stavbě jiné vhodné předměty a hračky.

Stáhněte si kompletní Rady a tipy

Doplňkové parametry

Kategorie: KukiKuk
Hmotnost: 0.6 kg
? Počet kartiček: 24
? počet motivů/párů: 12
Rozměr hracích kartiček: 11 x 11 cm
? síla kartonu: 2,2 mm
? Jazyk: Čeština, Slovenština
? EAN: 8590632800014
? Rozměr krabice: 120 x 120 x 60 mm
? Rady pro rodiče: tipy na další využití obsahu