KukiKuk - Véééliké pexeso Zvířátka na dvorku

Kód: 80004
Neohodnoceno
Značka: BETEXA
289 Kč
Skladem

Vítejte ve světě domácích zvířátek! Pomocí nádherných a jednoduchých obrázků se nejmenší děti učí poznávat svět oblíbených  kamarádů!

Sada 24 kusů 11x11 cm velkých karet z 2 mm silného kartonu. Více herních variant.

Rady a tipy pro rodiče pro další využití karet a obrázků. Vyrobeno v ČR.

Detailní informace

Detailní popis produktu

A/ První hledání dvojic

Vyberte si 6 různých kartiček ze sady a položte je lícem nahoru. Druhé kartičky z páru dejte dítěti. Požádejte jej, aby kartičky správně přiřadilo. Postupně rozšiřujte počet na 9 kartiček, a pak na všech 12 kartiček. Při přiřazování kartiček do dvojic můžete postupně přidávat další úkoly: Jak se jmenují zvířátka? Kdo má srst? Kdo má peří? Kdo má kopýtka? Kdo má tlapky? Kdo má zobák? Bavte se napodobováním zvuků jednotlivých zvířat. Některá zvířátka vydávají svým pohybem zvuky, napodobujte je (kůň klape kopyty, kočka škrábe na dveře, králík dupe v králíkárně). Procvičte si názvy celé zvířecí rodinky: slepice – kuře – kohout; koza – kůzle – kozel. Vytvářejte různé zdrobněliny pojmenování zvířátek: jsou roztomilá a mají větší emociální nádech.

B/ První malovánky

Vyberte si jedno zvířátko. Kartičku si položte na stůl, dejte dítěti papír a pastelky. Požádejte dítě, ať zkusí namalovat toto zvířátko podle obrázku na kartičce. Buďte kreativní: vymýšlejte další možnosti, jak využít velké obrázky na kartičkách.

C/ Příběhy

Vyprávějte krátký příběh o zvířátku, které si vaše dítě vybere. Vymýšlejte stále obtížnější otázky, mluvte o tom, jak zvířátka vypadají, kde žijí, jak se pohybují. Jestli běhají, skákají, létají nebo plavou? Jakou mají srst? Příklad otázek: které zvíře má rohy? Kráva, koza. Kdo má peří? Kdo má kopýtka?

D/ Hledání dvojic – cvičení postřehu

Pro nejmenší hráče je možné začít s kartami vyloženými lícem nahoru, různě zamíchané. Učte děti postupně sdružovat kartičky a přiřazovat správně jednotlivé dvojice. Vyberte si 3 různé dvojice ze sady a položte je lícem nahoru. Postupně rozšiřujte počet dvojic: 6 dvojic, 9 dvojic a pak všech 12 párů.

E/ Hledání dvojic – hrajeme klasické pexeso

Pro menší děti přichystejte menší počet kartiček: nejdříve 3 dvojice, později 6 dvojic atd. Vysvětlete svému dítěti, že je zábavné najít dva stejné obrázky. Vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce párů.

Doplňkové hry

Využijte pevnost a sílu kartonu kartiček ke stavbě různých domečků a věží. Můžete použít při stavbě jiné vhodné předměty a hračky.

Stáhněte si kompletní Rady a tipy

Doplňkové parametry

Kategorie: KukiKuk
Hmotnost: 0.6 kg
? Počet kartiček: 24
Rozměr hracích kartiček: 11 x 11 cm
? Počet motivů/párů: 12
? síla kartonu: 2,2 mm
? Jazyk: Čeština, Slovenština
? EAN: 859063200045
? Rozměr krabice: 120 x 120 x 60 mm
? Rady pro rodiče: tipy na další využití obsahu