Neocenitelný přínos pro rozvoj intelektu již u tříletých dětí

Ve třech letech už je dítě zralé a schopné začít využívat potenciál Pexetria. V herní variantě loto hledá a přikládá kartičky k tištěnému plánku. Fantazie přitom pracuje na plné obrátky a vznikají nové příběhy. S každým hraním přichází nové povídání. Co na tom, že je to v miminštině. Vždyť se mu právě rozvíjí řeč, paměť i pozornost. Přiřazování obrázků, které spolu souvisí, zase podporuje logické myšlení. Jde zkrátka o velmi efektivní využití hry Pexetrio. A to jsme teprve na začátku!

lototrio-varianta-pro-nejmensi

LOTO TRIO

Použijeme plakát s natištěnými obrázky trojic – kartiček. Hráči pokládají správné kartičky na tištěnou předlohu. Při hře se snaží pojmenovat jednotlivé kartičky a  názvy trojic.

Několik herních variant:

  • Kartičky jsou rozložené na ploše lícem nahoru a hráči pokládají kartičky v libovolném pořadí.
  • Kartičky jsou naskládané na hromádce (ve sloupci). Hráči odebírají jednotlivé kartičky a musí je pokládat na správné místo v určeném pořadí.
  • Kartičky jsou rozložené na ploše rubem nahoru. Hráči kartičky postupně otáčejí a hledají potřebné kartičky podle trojic na plakátku.

hrej-si-a-uc-se-edukativni-deskova-spolecenska-hra

Vazby mezi kartičkami: k pejskovi patří kuřátko, nebo štěňátko?

  • Použijte stejný plakát jako při předchozích variantách, ale přeložením získáte pouze levý sloupec, kde jsou zobrazeny pouze první kartičky z každé trojice.
  • Hráči se snaží sestavovat trojice, kdy k první kartičce na plakátku hledají dvě zbývající kartičky do trojice BEZ pomoci předtištěných obrázků.

hra-pro-deti-od-3-let

 

LOTO-TRIO KDO DŘÍVE – hra pro všechny

  • Kartičky zamícháme a vytvoříme rubem nahoru hromádky podle počtu hráčů. Na povel všichni zúčastnění hráči otočí kartičku ze své hromádky a jejich úkol je co nejrychleji ji správně položit na LOTO-TRIO plakát a správně ji pojmenovat!
    Kdo tak učiní první, tah vyhrál!
    Hraje se do vyčerpání kartiček. Zvítězí hráč s nejvyšším počtem vítězných tahů.

lototrio-zabavna-deskova-hra-pro-nejmensi

Tip pro evidenci vítězných tahů: hráč, který vyhrál tah, si vezme všechny kartičky z tohoto tahu. Na závěr hry hráči porovnají počty kartiček, zvítězí hráč s největším počtem kartiček.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení