KukiKuk - Véééliké puzzle Mláďata s mámou

Kód: 80005
Neohodnoceno
Značka: BETEXA
349 Kč
Momentálně nedostupné

Představujeme vám originální puzzle, které zachycují neodolatelné momenty mezi mámou a jejím mládětem.

Velké a pevné dílky jsou ideální pro malé ručičky batolat. Na jednotlivých puzzle o velikosti 15,5 x 15,5 cm po sestavení vyniknou kouzelné ilustrace šesti rozkošných rodinek.

Tipy a rady pro další neobvyklé využití obsahu hry zhotovené v ČR.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Puzzle je vytvořeno tak, že linie spojovacích částí (spojovací zámky) mají sice stejný tvar, ale pouze složením čtyř velkých dílků do výsledného čtverce vznikne správný obrázek. To platí o hlavních dílcích, které zobrazují dospělého jedince. Mláďátka – prostřední dílek – mají stejný tvar u všech motivů.

U nejmenších dětí začněte se skládáním puzzle pomocí doplňování prostředního dílku. Sestavte nejdříve jedno zvířátko bez středového dílku. Dejte dítěti na
výběr středové dílky. Dítě může zkoušet přiřazovat různá mláďátka ke konkrétní mámě.

Najděte dílky jednoho motivu. Před dítě položte různě pomíchané dílky již lícovou stranou nahoru a nechte dítě, aby obrázek správně složilo. Přidávejte další dílky, postupně navyšujte počet motivů, které má za úkol dítě poskládat. Učte je správně pojmenovat: prase divoké, srnka, medvěd, liška, jezevec a ptáček.

Povídejte si o jednotlivých druzích zvířat. Jak se jmenují? Jak se nazývá celá zvířecí rodinka? Kde žijí? Kolik mláďat mohou mít různé zvířecí druhy? Zkuste napodobovat zvuky jednotlivých zvířátek. Vydávají mláďátka stejné zvuky jako máma? Zapojte celé tělo, napodobujte pohyby zvířat. Zkuste zjistit, kde zvířátka bydlí? Jaké mají pelíšky? Co žerou? Viděli jste už některá zvířátka ve skutečnosti? Můžete je najít v zoologické zahradě. Zkuste najít všechna zvířátka při příští návštěvě ZOO.

U starších dětí můžete zkusit složitější skládání: vyřaďte jednotlivé puzzle rubem (zadní stranou) nahoru podle různě barevných pozadí. Promíchejte jednotlivé dílky na stole. Váš úkol je: sestavit – spojit jednotlivé dílky do celku bez pomocí barevného obrázku na lícové straně.

Vezměte si papír a pastelky. Zkuste namalovat podle předlohy obrázek vybraného zvířátka.

Stáhněte si kompletní Rady a tipy

Doplňkové parametry

Kategorie: KukiKuk
Hmotnost: 0.45 kg
? počet hracích kartiček: 30
počet námětů/puzzle: 6
Rozměr sestaveného puzzle: 15,5 x 15,5 cm
? Síla kartonu: 2,2 mm
? Jazyk: Čeština, Slovenština
? EAN: 8590632800052
? Rozměr krabice: 180 x 180 x 60 mm
? Rady pro rodiče: tipy na další využití obsahu