KukiKuk - Véééliké domino Zahrada

Kód: 80038
Neohodnoceno
Značka: BETEXA
349 Kč
Skladem

Na zahradě je spousta věcí, které mohou děti objevovat! Zábavné skládání kartiček trénuje jemnou motoriku i logické myšlení batolat.

Na lícové straně jsou ke složení obrázky zvířat, zahradníků a jejich náčiní. Na rubové straně naleznete puntíky vytvořené z různých druhů ovoce – ideální pro hru domino.

28 velkých pevných dílků 12 x 6 cm. Vyrobeno v ČR z kvalitního kartonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domino Zahrada obsahuje 28 oboustranných hracích karet. Před započetím hry si nachystejte vždy všech 28 kartiček v jedné verzi, tzn. otočte si všechny kartičky nahoru buď s obrázky, anebo s puntíky, které jsou znázorněny různými druhy ovoce.

Obrázkové domino obsahuje 11 různých motivů s výjevy ze zahrady. Vaším úkolem bude přiložit svou kartičku k první nebo poslední kartě v řadě, která již leží na stole. Kartičky se k sobě mohou přikládat dvěma způsoby. Můžete:
a) připojit kartičku se stejným motivem (konvička, slepičky, holoubci)
b) dokončit obrázek, pokud se motiv skládá ze dvou částí (kočka, zahradnice, včelař,
skleník, kolo, kolečko, strom, květiny).

Klasické domino s puntíky (čísly), které jsme nahradili různými druhy ovoce. Tato verze slouží k mnoha klasickým dominovým hrám.

Kartičky použijte pro první početní úkony: ukazujte si kartičky, které obsahují například jedno jablíčko, dvě hrušky nebo sedm třešní. Například si ukazujte na prstech, kolik je na obrázku hrušek, jahod či třešní.
Pojmenujte všechny druhy ovoce. Popište, kde rostou, kdy dozrávají, jak chutnají, jak je využijeme v kuchyni.

Zkuste vytvářet delší řady obrázkového domina. Veďte děti, aby pozorně sledovaly, které konce kartiček mohou na sebe navazovat. Dokážete najít
správnou kombinaci kartiček, aby jste sestavili řadu ze všech 28 kartiček?

Klasické domino je hra pro dva až čtyři hráče. Klasické domino má mnoho herních variant. Návod obsahuje základní herní variantu. Zájemci o jiné herní varianty mohou využít internetu. Určitě si najdete takovou variantu, která vás nejvíc pobaví a bude vyhovovat vašim potřebám.

Obrázky různých druhů ovoce mohou sloužit jako předloha pro malování a kreslení. Položte před dítě kartičky s kresbami ovoce, a požádejte je, aby zkusilo kresby napodobit.

Větší děti si mohou vyzkoušet kreslit motivy z druhé strany kartiček. Můžete kartičky vyskládat na stůl a zkusit jednotlivé motivy nakreslit do velkého společného obrázku.

Stáhněte si kompletní Rady a tipy

Doplňkové parametry

Kategorie: KukiKuk
Hmotnost: 0.59 kg
? Počet oboustranných kartiček: 28
Rozměr hracích kartiček: 12 x 6 cm
? síla kartonu: 2,2 mm
? Jazyk: Čeština, Slovenština
? EAN: 8590632800380
? Rozměr krabice: 180 x 180 x 60 mm
? Počet hráčů: 1-5
? Rady pro rodiče: tipy na další využití obsahu