KukiKuk - Véééliké kontrastní karty Pro miminka

Kód: 80002
Neohodnoceno
Značka: BETEXA
349 Kč
Skladem

Používání kontrastních obrázků pro miminka má vliv na jejich pozitivní rozvoj a je jedním z mnoha způsobů, jak podporovat jejich kognitivní a vizuální schopnosti ve velmi raném věku.

Sada 24 velkých kontrastních obrázků je ideální pro přirozený rozvoj zraku a pozornosti u miminek.

Obsahuje rady pro rodiče, které jsou vypracované na základě odborných studií a rad odborníků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Používání kontrastních obrázků pro miminka má vliv na jejich rozvoj a je jedním z mnoha způsobů, jak podporovat jejich kognitivní a vizuální schopnosti v raném věku. Novorozenci mají omezenou schopnost vidět detaily a rozlišovat barvy. Kontrastní obrázky s výraznými černobílými barvami jsou snadno vnímány jejich očima a pomáhají rozvíjet jejich zrakové schopnosti.
Kontrastní obrázky jsou pro miminka atraktivní a mohou je zaujmout. Pomáhají stimulovat jejich pozornost a podporují jejich zájem o okolní svět.

Mnohé studie naznačují, že podněty z okolí, jako jsou kontrastní obrázky, mohou hrát klíčovou roli při rozvoji nervového systému a mozku dítěte.

Zvolte klidné a pohodlné prostředí bez přílišného osvětlení a rušivých vjemů. Dítě by mělo být v klidu a neunavené. Pomalu ukazujte obrázky dítěti a dávejte mu čas je pozorovat. Pohybujte postupně s jednotlivými kartami pomalu shora dolů, zleva doprava. Během ukazování obrázků s dítětem mluvte. Popište mu, co vidíte, pojmenujte jednotlivé prvky obrázků a vytvářejte tak spojení mezi slovy a vizuálními podněty. Sledujte reakce dítěte na obrázky. Pokud je dítě zaujaté a pozorné, pokračujte v ukazování dalších obrázků. Pokud se dítě zdá být unavené nebo ztrácí zájem, hru ukončete.

Je možné umístit kontrastní obrázky tak, aby byly snadno viditelné a přístupné pro pozorování. Dbejte o bezpečnost dítěte, umístěte je mimo jeho dosah. Kontrastní karty můžete navléci na šňůrku a zavěsit je nad postýlku nebo v kočárku.

Ukazování kontrastních obrázků dítěti je skvělou příležitostí pro společné interakce mezi rodičem a dítětem. Během této aktivity mohou rodiče strávit intenzivní čas s dítětem, což posiluje jejich vztah. Aktivita ukazování obrázků dítěti poskytne pocit bezpečí a podpory, je obklopeno pozorností a péčí rodičů. Tato pozitivní interakce posiluje důvěru dítěte v jeho rodiče a podporuje jeho emoční vývoj.

Stáhněte si kompletní Rady od odborníků

Doplňkové parametry

Kategorie: KukiKuk
Hmotnost: 0.7 kg
? počet hracích kartiček: 12
počet obrázků: 24
Rozměr hracích kartiček: 15,5 x 15,5 cm
Síla kartonu: 1,5 mm
? Jazyk: Čeština, Slovenština
? EAN: 8590632800021
? Rozměr krabice: 180 x 180 x 60 mm
? Počet hráčů: 1
? Rady pro rodiče: užitečné rady od odborníků